Imanol Marrodán - 14/08/2008 13:26 (Série Témoignages d'Identité)
Val-Saint-Lambert - 6 wijnglazen Berncastel motief
Jack Youngerman - "Galaxie Rouge" 1989 - Édition 150
Type d'œuvre d'art | Estampes |
Année | 1891 |
Technique | Gravure à l'eau-forte |
Support | Papier fait à la main |
Encadré | Non encadré |
Dimensions | 19.2 x 18.1 cm (h x l) |
Signé | Signé dans la planche |
Portret van de visser Jan Schaap (Jan Neus), ets 1891-1892: uit de 'Portefeuille der Nederlandsche Etsclub', 1891. De Nederlandsche Etsclub (1885-1896) was een Nederlandse vereniging van grafische kunstenaars, die tot doel had de etstechniek onder de aandacht te brengen. Het belangrijkste resultaat van De Nederlandse Etsclub was de jaarlijkse uitgave van een portefeuille met etsen, gemiddeld zo’n twaalf in aantal.
Jan Veth (1864-1925) is vooral bekend geworden als portrettist van bekende en enkele soms onbekende tijdgenoten.Naast schilderijen en tekeningen zijn het vooral zijn portretlitho's en -etsen, die zijn faam vestigden.
Het betreft hier zijn onbekende tijdgenoot de visser Jan Schaap (genoemd Jan Neus) uit 1891-1892. In zijn 'Het grafisch werk van Jan Veth' zegt A.J. Vervoorn over deze ets: "Ook de visser Jan Schaap ... heeft Veth tot een prachtige ets geïnspireerd" (p.14). Zelf zei Veth: "Och al die bekende tijdgenooten! De onbekenden zijn me veel liever".
Zie: A.J. Vervoorn, Het grafisch werk van Jan Veth, 1982, p.12 en 13, cat.nr.45
Afmetingen: afbeelding 19,2 cm x 18,1 cm; blad 58 cm x 40 cm
État | |||
État | Bon | ||
zeer goed wat betreft de afbeelding | |||
Expédition | |||
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Nijmegen, Les Pays-Bas | ||
Envoi | Colis postal | ||
Garantie | |||